Profil projektu

Klient:

PASSERINVEST GROUP a.s.
Želetavská 1525/1
140 00 Praha 4
Česká republika

Plocha:

42.550 m2

Služby:

• Kompletní certifikační a konzultační služby BREEAM International 2009 pro kancelářksou budovu.
• Služby BREEAM International Assessora.

Webová stránka projektu:

www.budova-delta.cz

Kontakt:

Ing. Sandra Turčániová
+420 226 207 846
+420 607 828 462
sandra.turcaniova@arcadis.cz

BBC Delta I+II, Prague

Představení


PASSERINVEST GROUP je vůbec první česká developerská společnost, která v Praze zahájila rozsáhlou výstavbu administrativních center (navíc ve smyslu udržitelného rozvoje). Pověst Prahy 4, jakožto kancelářské destinace par excellence, vznikla do jisté míry právě díky úspěchům projektu BB Centrum. Velice kladně zde působí nejen vhodně zvolená lokalita, ale především koncepce výstavby kancelářských budov doplněných o občanskou vybavenost, vzdělávací a kulturní centrum, či bytový komplex. Také nebylo opomenuto začlenění zeleně a klidové zóny nejen v podobě revitalizovaného parku, ale i v rámci jednotlivých budov (atria, zelené střechy aj.). Značná část budov z tohoto komplexu, budovy Delta I, II nevyjímaje, je v procesu získání certifikátu „zelené budovy“ dle britského hodnotícího systému BREEAM.

Administrativní budova Delta je složena ze dvou objektů ve tvaru písmene H, které jsou propojeny parterem. V případě potřeby mohou být budovy v každém podlaží propojeny spojovací lávkou. V objektu Delta I. se nachází celkem osm nadzemních podlaží, v objektu Delta II. devět. V suterénu je pět podzemních podlaží spojených v jeden celek využitelný pro parkovací stání.

Cílem projektu je získat status zelené budovy na úrovni „Very good“ prostřednictvím certifikačního systému BREEAM International 2009. Komplexní služby pro získání tohoto certifikátu vč. služeb BREEAM International Assessora, jenž celý proces řídí a schvaluje, zajišťuje pražská kancelář EC Harris a její „Zelený tým“.


Přínos certifikace pro budovu


• Vynikající dostupnost MHD (autobusová zastávka u budovy, metro C Budějovická v docházkové vzdálenosti 1km).

• Výborná občanská vybavenost v blízkém okolí (potraviny, restaurace, lékárna, školka, fitness, kadeřnictví a další).

• Velký počet (794) parkovacích míst v podzemí se zachováním vhodného poměru k počtu uživatelů budovy tak, aby tito uživatelé byli motivování využívat městskou hromadnou dopravu a šetřit životní prostředí.

• Velký důraz na kvalitu vnitřního prostředí pro budoucí nájemce.

• Zajištění světelné a tepelné pohody vnitřního prostředí vhodně zvoleným podílem prosklení v obvodovém plášti v kombinaci s osvětlovacími tělesy.

• Energeticky úsporné technické vybavení budovy.

• Umyvadlové a sprchové baterie s nízkou spotřebou vody zachovávající komfort při provádění hygieny, WC a pisoáry s nastaveným úsporným režimem splachování a vyspělé zařízení schopné detekovat únik vody na vodovodní přípojce do objektu stejně jako v objektu samotném.

• Venkovní úpravy navržené s ohledem na jejich funkčnost, komfort a bezpečnost uživatelů a v neposlední řadě pak na jejich estetickou a ekologickou funkci.

• Integrace přírodních prvků také uvnitř budovy (např. střešní terasa).

• Velmi přísné podmínky kladené při stavbě na generálního dodavatele.

• Důkladná kontrola všech systému při uvádění budov do provozu, včetně vyhodnocení ročního provozu budovy.