Aktuality

EASTERN EUROPEAN BUSINESS ELITE AWARDS 2016

19. řijen 2016

EASTERN EUROPEAN BUSINESS ELITE AWARDS 2016

Dne 19.10.2016 byla společnost ARCADIS CZ a.s., Division Buildings oceněna tituly Best Green Building Consultants 2016 - Czech Republic a Sustainability Consultant of the Year 2016 - Czech Republic v rámci Eastern European Business Elite Awards 2016 společnosti Corporate Vision, posuzující region střední a východní Evropy.


Zelená snídaně

13. řijen 2016

Zelená snídaně

Dne 13.10.2016 proběhla již 6. „Zelená snídaně“, na které byli účastníci seznámeni s nejdůležitějšími novinkami v oblasti „zelených“ certifikací budov, například BREEAM International NC verze 2016, nebo nový certifikační systém WELL, který se stává populárnějším po celém světě. 

Především pak byly představeny změny mezi stávající verzí certifikace LEED v3 a novou verzí v4, která nabývá platnosti dnem 1.11.2016 a od tohoto data bude závazná. 

Všem zúčastněným děkujeme za jejich zájem a případnou spolupráci.


BBC certifikovalo budovu Delta

29. červenec 2016

BBC certifikovalo budovu Delta

V komlexu BB Centrum v Praze 4 byla v létě dokončena a certifikována kancelářská budova BB C Building Delta, společnosti Passerinvest, svou rozlohou zatím největší z budov v areálu. Dne 29.7.2016 obdržela certifikát BREEAM Europe Commercial 2009 na úrovni Very Good se ziskem 61,4%.Společnost Arcadis a její "Zelený tým" v Praze zajišťovali komplexní služby pro získání certifikátu BREEAM, včetně služeb BREEAM Assessora, který celý proces certifikace řídí.


4 haly logistického parku v Senci certifikovány

30. červen 2016

Skladovací haly Logistického parku v Senci na Slovensku společnosti Prologis Slovak Republic získaly certifikát BREEAM 2013 New Construction: Industrial. Konkrétně pakhala DC 9 dne 30.6.2016 certifikát BREEAM na úrovni Good se ziskem 52,0%hala DC 10 dne 24.6.2016 certifikát BREEAM na úrovni Good se ziskem 46,2%hala DC 12 dne 16.12.2015 certifikát BREEAM na úrovni Good se ziskem 51,4%a hala DC13 dne 6.4.2016 certifikát BREEAM na úrovni Good se ziskem 47,6%Společnost Arcadis divize Buildings a její "Zelený tým" v Praze zajišťovali komplexní služby pro získání certifikátu BREEAM, včetně služeb BREEAM International Assessora, který celý proces certifikace řídí. Děkujeme za spolupráci designerskému, realizačnímu a develeperskému týmu.


Budova M projektu Classic 7 Business Park certifikována

14. červen 2016

Třetí etapa projektu Classic 7 Business park dokončena - poslední čtvrtá budova M v Holešovicích společnosti AFI EUROPE získala 14.6.2016 BREEAM 2013 New Construction: Office certifikát na úrovni Excellent se ziskem 74,3%.Společnost Arcadis divize Buildings a její "Zelený tým" v Praze zajišťovali komplexní služby pro získání certifikátu BREEAM, včetně služeb BREEAM International Assessora, který celý proces certifikace řídí. Děkujeme za spolupráci designerskému, realizačnímu a develeperskému týmu.


DO PRÁCE NA KOLE

09. červen 2016

4 týmy chodců a cyklistů ze společnosti ARCADIS CZ, divize Buildings se zúčastnily akce Do Práce Na Kole - v kategorii „Pravidelnost“ za měsíc Květen. Podmínkou započítání cesty z/do práce bylo ujet na kole, koloběžce, bruslích, ujít, nebo uběhnout alespoň 1,5km během jednotlivé trasy.Gratulace organizátorům za nápad a úsilí, všem zúčastněným za snahu a týmu Šlapemezeleně - nejlépe umístěnému týmu z ARCADISu - za krásné 144. místo z 988.Ostatní tými nezůstaly  daleko pozadu a mohou se pyšnit krásným:173. místem - tým SM3248. místem – tým Arcadis Walkers300. místem – tým Morda EntertainmentSvou účastí jsme přispěli ke zlepšení podmínek pro cyklisty v Praze, udělali něco pro své zdraví a navíc ještě ušetřili 328.08 tun CO2.Pro více informací o celé akci se můžete podívat v odkazu: http://www.dopracenakole.cz/


BREEAM In-Use pro Classic 7 - budova L

11. květen 2016

BREEAM In-Use pro Classic 7 - budova L

„Classsic 7 - Budova L“ v Praze - Holešovicích, vybudovaná a spravovaná společností AFI EUROPE CZECH REPUBLIC s.r.o. získala v květnu tohoto roku certifikát BREEAM In-Use na úrovni GOOD pro Part 1 a Part 2, čímž se vyrovnala sousední budově „Classsic 7 - Budova CEFN“, která dosáhla téhož výsledku již v listopadu 2015.Detaily k certifikaci:Budova L – úroveň GOOD dne 11.5.2016Budova CEFN – úroveň GOOD dne 5.11.2015


Cena RealGreen Service Provider roku 2016

15. březen 2016

Cena RealGreen Service Provider roku 2016

Dne 15. března 2016 obdržela společnost ARCADIS CZ a.s., Division Buildings na mezinárodní konferenci MIPIM v Cannes (Francie) velmi prestižní cenu RealGreen Service Provider roku 2016 v regionu střední a východní Evropy a navazuje tak na vítězství v téže kategorii v roce 2015. Toto ocenění je výsledkem skvělé spolupráce napříč členy Evropského „Zeleného“ týmu ARCADIS regionu CEE i napříč celou Evropou.Ceny CEE Real Estate Quality Awards (CEEQA) jsou udělovány CEE Insight Fórem ve spolupráci s Financial Times. Jejich cílem je ocenit a podpořit výjimečné obchodní úspěchy na evropském trhu s nemovitostmi na regionální a mezinárodní investiční úrovni v regionu střední a východní Evropy. Mezi semifinalisty byli také BuildGreen, BuroHappold, Colliers International, Grontmij, Olivia Business Centre, Sentient, Tebodin Bilfinger and WSP Enviro Polska. For more details see http://www.ceeqa.com/2016/winners


Historicky prvními BREEAM Associate jsou členové Zeleného týmu Praha společnosti ARCADIS

26. únor 2016

Historicky prvními BREEAM Associate jsou členové Zeleného týmu Praha společnosti ARCADIS

Konzultanti pro udržitelný rozvoj ze Zeleného týmu ARCADIS úspěšně složili zkoušku BREEAM Associate. Oficiálně se tak stali proaktivními členy BRE Academy se širokými znalostmi o BREEAMu a jeho systémech obecně. Připojili se tak ke kolegům, kteří již akreditací prošli a rozšířili tak řady BREEAM AP a Assessorů. Díky tomu jsou schopni mnohem lépe zajistit úspěšný a co nejefektivnější průběh certifikace po celou dobu jejího průběhu, včetně optimální cesty k dosažení co nejvyšší možné úrovně hodnocení dané budovy.Přestože samotná účast BREEAM Associate při certifikačním procesu nenavyšuje počet kreditů, jeho zapojení zajistí důkladné prověření vybraných cílených požadavků tak, aby se dosáhlo nejlepšího možného výsledku bez zbytečných vícenákladů jak na straně investic, tak času stráveného při samotném procesu.


Aviatica získala certifikát LEED Gold

05. leden 2016

Kancelářská budova AVIATICA v Praze, společnosti PENTA Investment, obdržela 16.4.2015 LEED BD+C: Core and Sehll (v2009) certifikát na úrovni Gold se ziskem 64 bodů. Společnost ARCADIS divize buildings a její "Zelený tým" v Praze zajišťovali komplexní služby pro získání certifikátu LEED, včetně služeb LEED AP, energetický simulační model a konzultační služby LEED Core and Shell. Děkujeme za spolupráci designerskému, realizačnímu a develeperskému týmu.


Crystal podporuje biodiversitu v Praze

31. prosinec 2015

Crystal podporuje biodiversitu v Praze

Na budově Crystal certifikované systémem BREEAM byla instalována rozmanitá opatření pro podporu druhové rozmanitosti tzv. biodiversity jak rostlin, tak živočichů.Většina zeleně byla instalována ještě před začátkem zimy. Pouze drobné cibuloviny budou vysazeny později z důvodu nedostupnosti na trhu. Jedná se o Scilla bifolia, Ornitogalum umbellatum, Galantus nivalis, Leucojum vernum, Crocus mix, Muscari armeniacum, které budou instalovány do velkých betonových květníků umístěných na terase v přízemí. Tyto cibuloviny budou ve svém období květu sloužit jako první jarní potrava pro hladový hmyz probuzený po přezimování.Navíc bylo na podzim roku 2015 instalováno na okolní již vzrostlou zeleň mnoho habitů a domečků pro zvířátka jako hmyzí hotel, čmelín, domek pro včelky samotářky, domky pro berušky, motýlí dům, hnízdící budka pro kosa obecného a několik hnízdících budek pro malé ptáky (sýkora, brhlík, červenka, stehlík atd.). K instalaci těchto budek bylo přizváno ekologické sdružení Koniklec, které zajistilo správné umístění pod odborným dohledem ekologů a ornitologů. Doufejme, že všechna instalovaná opatření budou aktivně využívána.


Budova Crystal certifikována

23. prosinec 2015

Budova Crystal certifikována

Administrativní budova Crystal - v Praze společnosti GES REAL, a.s. získala 23.12.2015 BREEAM 2013 New Construction: Offices certifikát na úrovni Excellent se ziskem 75,9%.

Společnost Arcadis divize Buildings a její "Zelený tým" v Praze zajišťovali komplexní služby pro získání certifikátu BREEAM, včetně služeb BREEAM International Assessora, který celý proces certifikace řídí. Děkujeme za spolupráci designerskému, realizačnímu a develeperskému týmu.


DC12 Prologis Senec certifikováno BREEAM

16. prosinec 2015

Skladovací hala DC12 v Senci na Slovensku společnosti Prologis Slovak Republic XXVIII získala 16.12.2015 BREEAM 2013 New Construction: Industrial certifikát na úrovni Good se ziskem 51,4%.

Společnost Arcadis divize Buildings a její "Zelený tým" v Praze zajišťovali komplexní služby pro získání certifikátu BREEAM, včetně služeb BREEAM International Assessora, který celý proces certifikace řídí. Děkujeme za spolupráci designerskému, realizačnímu a develeperskému týmu.


Nile House získal LEED Platinum

14. prosinec 2015

Nile House získal LEED Platinum

Kancelářská budova Nile House River City Prague, společnosti Penta Investment, obdržela 14.12.2015 LEED O+M: Existing Buildings v3 (LEED 2009) certifikát na úrovni Platinum se ziskem 87 bodů. Společnost ARCADIS divize building a její "Zelený tým" v Praze zajišťovali komplexní služby pro získání certifikátu LEED, včetně služeb LEED AP, energetický simulační model a konzultační služby LEED. Děkujeme za spolupráci designerskému, realizačnímu a develeperskému týmu.


LEED Platinum pro Digital park I

18. listopad 2015

LEED Platinum pro Digital park I

Kancelářská budova Digital Park I - v Bratislavě na Slovensku, společnosti Penta Investment, obdržela 18.11.2015 LEED O+M: Existing Buildings v3 (LEED 2009) certifikát na úrovni Platinum se ziskem 84 bodů. Společnost ARCADIS divize building a její "Zelený tým" v Praze zajišťovali komplexní služby pro získání certifikátu LEED, včetně služeb LEED AP, energetický simulační model a konzultační služby LEED. Děkujeme za spolupráci designerskému, realizačnímu a develeperskému týmu.


Nejvetší hala v ČR certifikována BREEAM Excellent

10. listopad 2015

Nejvetší hala v ČR certifikována BREEAM Excellent

Skladovací hala Amazon Fulfillment Center - PRG2 v Dobrovízi u Prahy společnosti Panattoni získala 10.11.2015 BREEAM 2013 New Construction: Industrial certifikát na úrovni Excellent se ziskem 76,8%.

Společnost Arcadis divize Buildings a její "Zelený tým" v Praze zajišťovali komplexní služby pro získání certifikátu BREEAM, včetně služeb BREEAM International Assessora, který celý proces certifikace řídí. Děkujeme za spolupráci designerskému, realizačnímu a develeperskému týmu.


ProLogis Park Prague Airport DC1 - BREEAM Excellent

05. řijen 2015

Průmyslová hala DC1 v průmyslovém parku v Jenči společnosti ProLogis obdržela 5.10.2015 BREEAM 2013 New Construction: Industrial certifikát na úrovni Excellent se ziskem 73.2%.

Společnost Arcadis divize Buildings a její "Zelený tým" v Praze zajišťovali komplexní služby pro získání certifikátu BREEAM, včetně služeb BREEAM International Assessora, který celý proces certifikace řídí. Děkujeme za spolupráci designerskému, realizačnímu a develeperskému týmu.


Nákupní a zábavní centrum

28. září 2015

Nákupní a zábavní centrum

Nákupní a zábavní centrum Tarasy Zamkowe v Lublinu v Polsku společnosti Galeria Zamek Sp. z o.o., obdržela 28.9.2015 BREEAM 2009 Europe Comercial: Retail certifikát na úrovni Excellent se ziskem 76,8%.

Společnost Arcadis divize Buildings a její "Zelený tým" v Praze zajišťovali komplexní služby pro získání certifikátu BREEAM, včetně služeb BREEAM International Assessora, který celý proces certifikace řídí. Děkujeme za spolupráci designerskému, realizačnímu a develeperskému týmu.


BREEAM Excellent pro A4.1 C Honeywell

28. září 2015

Dostavba kancelářského objektu A4.1 C v Brně společnosti CTP, 28.9.2015 BREEAM 2013 New Construction: Offices získala certifikát na úrovni Excellent se ziskem 75,9%.

Společnost Arcadis divize Buildings a její "Zelený tým" v Praze zajišťovali komplexní služby pro získání certifikátu BREEAM, včetně služeb BREEAM International Assessora, který celý proces certifikace řídí. Děkujeme za spolupráci designerskému, realizačnímu a develeperskému týmu.


ProLogis Park Prague Jirny DC5 - BREEAM Good

25. září 2015

Průmyslová hala DC5 součást průmyslového parku v Jirnech společnosti ProLogis, 25.9.2015 BREEAM 2013 New construction: Industrial obdržela certifikát na úrovni Good se ziskem 47,3%.

Společnost Arcadis divize Buildings a její "Zelený tým" v Praze zajišťovali komplexní služby pro získání certifikátu BREEAM, včetně služeb BREEAM International Assessora, který celý proces certifikace řídí. Děkujeme za spolupráci designerskému, realizačnímu a develeperskému týmu.


ProLogis Park Prague Jirny DC7 - BREEAM Excellent

22. září 2015

Průmyslová hala DC7 jako součást průmyslového parku v Jirnech společnosti ProLogis, 22.9.2015 BREEAM 2013 New construction: Industrial získala certifikát na úrovni Excellent se ziskem 74,0%.

Společnost Arcadis divize Buildings a její "Zelený tým" v Praze zajišťovali komplexní služby pro získání certifikátu BREEAM, včetně služeb BREEAM International Assessora, který celý proces certifikace řídí. Děkujeme za spolupráci designerskému, realizačnímu a develeperskému týmu.


ProLogis Park Prague Airport DC2 - BREEAM Very Good

21. září 2015

Průmyslová hala DC2 v průmyslovém parku v Jenči společnosti ProLogis, 21.9.2015 BREEAM 2013 New construction: Industrial získala certifikát na úrovni Very Good se ziskem 57,7%.

Společnost Arcadis divize Buildings a její "Zelený tým" v Praze zajišťovali komplexní služby pro získání certifikátu BREEAM, včetně služeb BREEAM International Assessora, který celý proces certifikace řídí. Děkujeme za spolupráci designerskému, realizačnímu a develeperskému týmu.


Domaniewska Office Hub

16. září 2015

Domaniewska Office Hub

Kancelářská objekt Budynek Biurowy Domaniewska 37c ve Varšavě, společnosti PHN S.A, obdržela 16.9.2015 BREEAM Europe 2009 certifikát na úrovni Excellent se ziskem 74,1%. Společnost ARCADIS divize EC Harris a její "Zelený tým" v Praze zajišťovali komplexní služby pro získání BREEAM certifikace, včetně služeb Assessora, který celý proces řídí, energetický simulační model a konzultačních služeb. Děkujeme za spolupráci designerskému, realizačnímu a develeperskému týmu.


ProLogis Senec Hala DC 7.2 obdržela BREEAM Good

30. červen 2015

ProLogis Senec Hala DC 7.2 obdržela BREEAM Good

Průmyslová hala DC7.2 v Senci společnosti ProLogis, obdržela 30.6.2015 BREEAM International 2013 certifikát na úrovni Good se ziskem 46,3%. Společnost EC HARRIS / Arcadis a její "Zelený tým" v Praze zajišťovali komplexní služby pro získání certifikátu BREEAM, včetně služeb BREEAM International Assessora, který celý proces certifikace řídí. Děkujeme za spolupráci designerskému, realizačnímu a develeperskému týmu.


GTC House obhájil LEED EBOM Gold

24. červen 2015

GTC House obhájil LEED EBOM Gold

Projekt Blok 30 administrativní budova GTC House v Bělehradě (Srbsko), společnosti GTC, obdržela 24.6.2015 LEED Q+M: Existing buildings (v2009) certifikát na úrovni LEED EBOM Gold se ziskem 62 bodů. Společnost ARCADIS divize EC Harris a její "Zelený tým" v Praze zajišťovali komplexní služby pro získání certifikátu LEED, včetně služeb LEED AP, commissioning, energetický simulační model a konzultační služby LEED. Děkujeme za spolupráci designerskému, realizačnímu a develeperskému týmu.


City West C2 získalo certifikáno LEED Gold

16. duben 2015

City West C2 získalo certifikáno LEED Gold

Kancelářská budova City West - building C2 v Praze, společnosti VCES, obdržela 16.4.2015 LEED BD+C: Core and Sehll (v2009) certifikát na úrovni Gold se ziskem 63 bodů. Společnost ARCADIS divize EC Harris a její "Zelený tým" v Praze zajišťovali komplexní služby pro získání certifikátu LEED, včetně služeb LEED AP, energetický simulační model a konzultační služby LEED Core and Shell. Děkujeme za spolupráci designerskému, realizačnímu a develeperskému týmu.


Budova Jungmannova 15 získala EU GB i LEED

14. duben 2015

Budova Jungmannova 15 získala EU GB i LEED

Kancelářská budova Jungmannova 15 v Praze, společnosti IMOFINANZ, obdržela 14.4.2015 LEED BD+C: Core and Sehll (v2009) certifikát na nejvyšší úrovni LEED Platinum se ziskem 80 bodů. Pro tuto budovu je to již druhá certifikace 18.7.2013 to byl certifikát EU GB. Společnost ARCADIS divize EC Harris a její "Zelený tým" v Praze zajišťovali komplexní služby pro získání certifikátu LEED, včetně služeb LEED AP, commissioning, energetický simulační model a konzultační služby LEED Core and Shell. Děkujeme za spolupráci designerskému, realizačnímu a develeperskému týmu.


Quadrio získlalo certifikát LEED Silver

08. duben 2015

Quadrio získlalo certifikát LEED Silver

Multifunkční centrum Quadrio v Praze, společnosti CPI Group, obdržela 8.4.2015 LEED BD+C: Core and Sehll (v2009) certifikát na úrovni Silver se ziskem 51 bodů. Společnost ARCADIS divize EC Harris a její "Zelený tým" v Praze zajišťovali komplexní služby pro získání certifikátu LEED, včetně LEED AP, energetický simulační model a konzultační služby LEED Core and Shell. Děkujeme za spolupráci designerskému, realizačnímu a develeperskému týmu.


Cena Real Green Service Provider roku 2015

11. březen 2015

Cena Real Green Service Provider roku 2015

Dne 11. března 2015 obdržela společnost ARCADIS CZ a.s., divize EC HARRIS na mezinárodní konferenci MIPIM v Cannes (Francie) velmi prestižní cenu Real Green Service Provider roku 2015 v regionu střední a východní Evropy. Toto ocenění je výsledkem skvělé spolupráce napříč členy Evropského Zeleného týmu ARCADIS i regionu CEE i napříč celou Evropou.Ceny CEE Real Estate Quality Awards (CEEQA) jsou udělovány CEE Insight Fórem ve spolupráci s Financial Times. Jejich cílem je ocenit a podpořit výjimečné obchodní úspěchy na evropském trhu s nemovitostmi na regionální a mezinárodní investiční úrovni v regionu střední a východní Evropy. Mezi semifinalisty byli také například AECOM, Arup, BuroHappold, Colliers International, Cushman & Wakefield, Gleeds, Grontmij, JLL, Sentient. For more details see http://www.ceeqa.com/2015.Na obrázku jsou vedoucí polské kanceláře - Marcin Klammer and Slawek Kapusta a mezi nimi ředitel české divize Pavel Čermák.


Nová posila zeleného týmu

01. březen 2015

Nová posila zeleného týmu

Dne 1.3.2015 nám přibyl další člen zeleného týmu. Naší ekoložce Vendulce se narodil malý Viktor. Zatím toho moc nenamluví, ale o to roztomilejší má kukuč. A s naším maskotem Sallym se už spřátelil.


A3.2 DHoneywell certifikován

20. únor 2015

Dostavba kancelářského objektu A3.2 D v Brně společnosti CTP, 20.2.2015 BREEAM 2013 New Construction: Offices certifikát na úrovni Excellent se ziskem 76,4%.

Společnost Arcadis divize Buildings a její "Zelený tým" v Praze zajišťovali komplexní služby pro získání certifikátu BREEAM, včetně služeb BREEAM International Assessora, který celý proces certifikace řídí. Děkujeme za spolupráci designerskému, realizačnímu a develeperskému týmu.


Hala Bratislava DC8 – BREEAM Very Good

16. leden 2015

Hala Bratislava DC8 – BREEAM Very Good

Průmyslová hala DC8 - Tomra v Bratislavě, společnosti PROLOGIS, obdržela 16.1.2015 BREEAM International 2013 certifikát na úrovni Very Good se ziskem 60,9%. Společnost EC HARRIS / Arcadis a její "Zelený tým" v Praze zajišťovali komplexní služby pro získání certifikátu BREEAM, včetně služeb BREEAM International Assessora, který celý proces certifikace řídí.


City West C1 certifikováno LEED Gold

13. leden 2015

City West C1 certifikováno LEED Gold

Kancelářská budova City West - building C1 v Praze, společnosti VCES, obdržela 13.1.2015 LEED BD+C: Core and Sehll (v2009) certifikát na úrovni Gold se ziskem 63 bodů. Společnost ARCADIS divize EC Harris a její "Zelený tým" v Praze zajišťovali komplexní služby pro získání certifikátu LEED, včetně služeb LEED AP, energetický simulační model a konzultační služby LEED Core and Shell. Děkujeme za spolupráci designerskému, realizačnímu a develeperskému týmu.


BREEAM Awards 2015 - the Shortlists

10. leden 2015

BREEAM Awards 2015  - the Shortlists

Projekt Tarasy Zamkowe v Lublinu, Polsku byl zařazen do užšího výběru pro BREEAM Awards 2015. Tarasy Zamkowe je high-tech nákupní a zábavní centrum nabízející 38.000 m2 s více jak 150 naplánovanými obchody a službami. Budova již pod taktovkou týmu EC Harris obdržela v září 2014 BREEAM Design stage certifikát na úrovni Excellent, jako první nákupní centrum s tak vysokým ohodnocením v Polsku.Do užšího výběru BREEAM Awards jsou každoročně zařazeny budovy, které v dané BREEAM kategorii dosáhli nejvyššího ohodnocení. Oceněné projekty představují vzorové příklady staveb hodnocených a certifikovaných v průběhu loňského roku. Jsou to zpravidla budovy využívající poslední trendy v oblasti udržitelného rozvoje, demonstrující komplexní přístup k environmentálním aspektům zahrnutým do jejich specifikace, projektu i výstavby.http://www.breeam.org/page.jsp?id=770http://www.tarasyzamkowe.pl/en/gallery/picture-gallery/


BBC Building G obdržel BREEAM Very Good

17. prosinec 2014

BBC Building G obdržel BREEAM Very Good

Kancelářský komlex Budějovická - Brumlovka byl doplněn o další certifikovanou stavbu. Kancelářská budova BBC Building G, společnosti Passerinvest, obdržela 17.12.2014 BREEAM Europe 2009 certifikát na úrovni Very Good se ziskem 67,2%. Společnost EC HARRIS / Arcadis a její "Zelený tým" v Praze zajišťovali komplexní služby pro získání certifikátu BREEAM, včetně služeb BREEAM International Assessora, který celý proces certifikace řídí.


Mise na záchranu škeble říční

31. řijen 2014

Mise na záchranu škeble říční

Z důvodu snížení hladiny řeky Vltavy o zhruba 2,5m vyzval Český svaz ochránců přírody veřejnost, aby přišla pomoci se záchranou a přemístěním škeblí, které se ocitly na suchu, zpátky do vody. Voda v řece byla snížena na cca 48 hodin v úseku od ostrova Štvanice z důvodu plánované opravy Trojského jezu, který je umístěn níže po proudu. Oblast výskytu škeble říční, kde bylo zapotřebí pomoci ochráncům přírody, tak pokrývala zhruba 10km břehů. Dobrovolníci, kteří se předem přihlásili, byli přiděleni na jednotlivé úseky, kde v pondělí ráno nastoupili s povinnou (a nezbytnou) výbavou – holinky, kýbl, rukavice a odhodlání pomoci. Také společnost ARCADIS CZ, divize EC Harris a její „Green Team“ vyslal pět svých zástupců. Naštěstí počasí akci přálo a všem zúčastněným se tak podařilo v průběhu pondělí zachránit tisíce kusů těchto užitečných, ohrožených, vodu čistících živočichů. Více informací na: http://www.rozhlas.cz/zpravy/regiony/_zprava/do-zachrany-vltavskych-skebli-se-zapojila-asi-stovka-dobrovolniku--1404801


Registrace LEED 2009 prodloužena do října 2016

31. řijen 2014

The U.S. Green Building Council (USGBC) vyšla vstříc trhu, který v této chvíli (dle 61% zúčastněných respondentů průzkumu) není připraven na novou LEED v4 a prodloužila termín pro registraci nových projektů z původního června 2015 na říjen 2016, aby tak dala možnost všem se dostatečně připravit na novou verzi. V tiskové zprávě uvedl Rick Fedrizzi, generální ředitel společnosti USGBC: „Když v loňském roce USGBC spustil LEED v4 vydali jsme se tímto krokem za cílem pomyslně zvyšovat laťku způsobem, který stavební průmysl nutí dosahovat stále vyšších a vyšších cílů. Takové je poslání USGBC. Nicméně trh potřebuje více času na přípravu na LEED v4 a tak jsme zareagovali.“ Nyní je možné zaregistrovat projekt ve verzi LEED 2009 a později upravit na LEED v4. Více informací na: http://www.leeduser.com/blogs/leed-2009-registration-extended-october-2016?utm_source=BuildingGreen.com+Mailing+List&utm_campaign=2dfd6a0489-USGBC_extends_LEED_2009_registration_10_29_2014&utm_medium=email&utm_term=0_d558b0594a-2dfd6a0489-157076085&mc_cid=2dfd6a0489&mc_eid=4ffe587fd4


Na Příkopě 14, Praha obdržel LEED Gold

26. září 2014

Na Příkopě 14, Praha obdržel LEED Gold

Rekonstrukce a dostavba historické budovy bývalé banky na rohu ulic Na Příkopě a Panská v samém centru Prahy, společnosti NP Investments  a.s., obdržela v září 2014 LEED  certifikát na úrovni Gold se ziskem 63 bodů. Společnost ARCADIS divize EC Harris a její "Zelený tým" v Praze zajišťovali komplexní služby pro získání certifikátu LEED, včetně služeb LEED AP, commissioning, energetický simulační model a konzultační služby LEED Core and Shell.


Nová Karolína Park

24. září 2014

Nová Karolína Park

Kancelářská budova Nová Karolína Park v Ostravě, společnosti PASSERINVEST GROUP a.s., obdržela v pondělí 10.3.2014 BREEAM International 2009 certifikát na úrovni Good se ziskem 51.3%. Společnost EC HARRIS / Arcadis a její "Zelený tým" v Praze zajišťovali komplexní služby pro získání certifikátu BREEAM, včetně služeb BREEAM International Assessora, který celý proces certifikace řídí.


LEED Gold pro budovu Jindřišská 16

26. srpen 2014

LEED Gold pro budovu Jindřišská 16

Administrativní budova Jindřišská 16 v Praze, společnosti IMMOFINANZ Group, obdržela 26.8.2014 LEED BD+C: Core and Sehll (v2009) certifikát na nejvyšší úrovni Gold se ziskem 69 bodů. Společnost ARCADIS divize EC Harris a její "Zelený tým" v Praze zajišťovali komplexní služby pro získání certifikátu LEED, včetně služeb LEED AP, commissioning, energetický simulační model a konzultační služby LEED Core and Shell. Děkujeme za spolupráci designerskému, realizačnímu a develeperského týmu.


Průmyslovo-kancelářský komplex A4.1 ABB certifikován

24. červenec 2014

Průmyslovo-kancelářský komplex A4.1 ABB certifikován

Průmyslovo-kancelářský komplex A4.1 ABB v Brně, společnosti CTP, obdržela ve čtvrtek 27.7.2014 BREEAM Europe 2009 certifikát na úrovni Excellent se ziskem 76.8%. Společnost EC HARRIS / Arcadis a její "Zelený tým" v Praze zajišťovali komplexní služby pro získání certifikátu BREEAM, včetně služeb BREEAM International Assessora, který celý proces certifikace řídí.


Florentinum dosáhlo na LEED Platinum

26. červen 2014

Florentinum dosáhlo na LEED Platinum

Víceúčelová budova Florentinum v Praze, společnosti PENTA, obdržela 26.6.2014 LEED BD+C: Core and Sehll (v2009) certifikát na nejvyšší úrovni Platinum se ziskem 82 bodů. Společnost ARCADIS divize EC Harris a její "Zelený tým" v Praze zajišťovali komplexní služby pro získání certifikátu LEED, včetně služeb LEED AP, commissioning, energetický simulační model a konzultační služby LEED Core and Shell. Děkujeme za spolupráci designerskému, realizačnímu a develeperského týmu.


CTOffice box obhájilo BREEAM Excellent

17. červen 2014

CTOffice box obhájilo BREEAM Excellent

Kancelářská budova CTOffice box v Brně o rozloze 10.600 m2, společnosti CTP, obdržela v úterý 17.6.2014 BREEAM International 2009 certifikát na úrovni Excellent se ziskem 75,3%. Společnost Arcadis CZ, divize EC Harris a její "Zelený tým" v Praze zajišťovali komplexní služby pro získání certifikátu BREEAM, včetně služeb BREEAM International Assessora, který celý proces certifikace řídí.


Prague D1 West DC4 - BREEAM Very Good

17. červen 2014

Prague D1 West DC4 - BREEAM Very Good

Průmyslová hala ProLogis Park Prague D1 West DC4 v Jažlovice o rozloze 21,100 m2, společnosti Prologis, obdržela v úterý 17.6.2014 BREEAM International 2009 certifikát na úrovni Very Good se ziskem 65,0%. Společnost Arcadis CZ, divize EC Harris a její "Zelený tým" v Praze zajišťovali komplexní služby pro získání certifikátu BREEAM, včetně služeb BREEAM International Assessora, který celý proces certifikace řídí.


IQ Ostrava dosáhla na Excellent

07. únor 2014

Kancelářská budova IQ Ostrava, společnosti CTP, obdržela v pátek 7.2.2014 BREEAM International 2009 certifikát na úrovni Excellent se ziskem 76.1%. Společnost EC HARRIS / Arcadis a její "Zelený tým" v Praze zajišťovali komplexní služby pro získání certifikátu BREEAM, včetně služeb BREEAM International Assessora, který celý proces certifikace řídí.


Art Office Gallery získal final certifikát LEED Gold

30. leden 2014

Art Office Gallery získal final certifikát LEED Gold

Multifunkční budova Art Office Gallery v Praze, společnosti SYNER, obdržela 30.1.2014 LEED  Core and Sehll (v2009) certifikát na úrovni Gold se ziskem 66 bodů. Společnost ARCADIS divize EC Harris a její "Zelený tým" v Praze zajišťovali komplexní služby pro získání certifikátu LEED, včetně služeb LEED AP, commissioning, energetický simulační model a konzultační služby LEED Core and Shell.


ARCADIS má největší BREEAM AP tým v rámci kontinentální Evropy

24. leden 2014

Společnost ARCADIS uspořádala na podzim loňského roku pro své zaměstnance z evropských poboček „in-house BREEAM AP workshop“ v Belgické pobočce v Bruselu. Na základě tohoto workshopu se podařilo 9 účastníkům úspěšně složit zkoušku a získat titul BREEAM Accredited Professional. S tímto počtem odborníků má společnost ARCADIS největší BREEAM AP tým v rámci celé kontinentální Evropy a řadí se tak ke špičce poskytovatelů služeb v oboru udržitelného rozvoje. BREEAM AP expert poskytuje projekčnímu týmu odborné poradenství například v oblasti trvale udržitelného rozvoje, návrhu budov v souladu s životním prostředím, či optimalizaci vnitřního prostředí pro budoucí uživatele. BREAM AP poskytuje výraznou podporu projekčnímu a dodavatelskému týmu při plánování činností, stanovení priorit a nalezení optimální cesty potřebné k dosažení cílového stupně certifikace BREEAM.


Gen Office Gallery získala LEED GOLD

16. leden 2014

Multifunkční budova Gen Office Gallery, společnosti SYNER, obdržela 16.1.2014 LEED  Core and Shell (v2009) certifikát na úrovni Gold se ziskem 66 bodů. Společnost ARCADIS divize EC Harris a její "Zelený tým" v Praze zajišťovali komplexní služby pro získání certifikátu LEED, včetně služeb LEED AP, commissioning, energetický simulační model, FCBES a konzultační služby LEED Core and Shell.


ARCADIS in-house BREEAM AP workshop v Bruselu

17. řijen 2013

Český zelený tým pro střední a východní Evropu uspořádal společně s týmem z Belgie ARCADIS in-house školení pro International BREEAM AP, který se konal v Bruselu, v pondělí 14. října 2013. Všichni účastníci - za Českou republiku Ing. Lenka Matějíčková, Ing. Jana Matějíčková a Ing. Sandra Turčániová - budou mít příležitost stát se BREEAM Accredited Professional. BREEAM AP poskytuje odborné poradenství například v oblastech: trvale udržitelný rozvoj, návrh konstrukcí v souladu s životním prostředím, hodnocení životního prostředí atd. BREAM AP usnadňuje plánování činností, stanovení priorit a vyjednání kompromisů potřebných k dosažení cílového stupně certifikace BREEAM. Díky poskytnuté vysoké odbornosti a kvalitě školení ze strany BRE si účastníci odnesli nejen skvělé porozumění systému BREEAM a jeho hodnot pro investory, ale uzavřený kurz pouze v rámci skupiny Arcadis byl skvělou příležitostí pro vytvoření sítě odborníků na udržitelný rozvoj v rámci skupiny, pokrývající svými službami a znalostmi celou Evropu.


EXPO REAL 2013 – Přednáška na téma: Udržitelnost – „nutnost“ pro investory?

07. řijen 2013

Vedoucí zeleného týmu společnosti ARCADIS CZ, a.s., division EC Harris, Ing. Lenka Matějíčková, se zúčastní 16. ročníku EXPO REAL 2013 – mezinárodního odborného veletrhu komerčních nemovitostí (7.-9.10.2013, pondělí - středa, Mnichov, Německo). Spolu s dalšími odborníky na trvale udržitelný rozvoj vystoupí na přednášce s názvem Sustainability - a “must have” for investors?, neboli Udržitelnost – „nutnost“ pro investory?. Budou zde diskutována následující témata: • Jak trh nemovitostí žene trvalou udržitelnost vpřed? • Vliv udržitelnosti na výstavbu v hlavních odvětvích – kanceláře, obchodní plochy, bytové doby, průmyslová a logistická centra. • Rozdíly v různých evropských regionech. • Současné trendy a nejnovější smart technologie. • Klíčové faktory – předpisy a nařízení versus poptávka investorů a nájemníků. • Je udržitelnost spíše nutnost než trend? • Přináší udržitelné výstavba lepší návratnost investic? • Strategie maximalizace udržitelnosti i návratnosti investic. Přednáška se bude konat 7.10. a bude přístupná všem registrovaným zájemcům.


Ocenění v soutěži mladých autorů na konferenci Třeboň

04. řijen 2013

Členky Zeleného týmu společnosti EC HARRIS s.r.o. - Ing. Lenka Matějíčková a Ing. Sandra Turčániová - získaly druhé až třetí místo v Soutěži mladých autorů za článek „Certifikát BREEAM In Use pro budovu Filadelfie“ uveřejněný v časopisu VVI v čísle 5/2012. Tento článek informuje o sedmnácti patrové administrativní budově, která získala BREEAM certifikaci na úrovni „Good“, a to ve dvou posuzovaných kategoriích - Budova a Správa budovy. Dle hodnocení odborné soutěžní komise přispěl článek k rozšíření technických informací a znalostí v oblasti trvale udržitelného rozvoje. Cena byla udělována v rámci konference „Vytápění Třeboň 2013“.


EU GreenBuilding certifikát udělen budově Jungmanova 15

18. červenec 2013

EU GreenBuilding certifikát udělen budově Jungmanova 15

V průběhu minulého týdne získala budova “Jungmanova 15” v Praze 1 ocenění EU GreenBuilding a společnost JUNGMANNOVA ESTATES a.s. se tak díky této jedinečné budově stala oficiálním Partnerem programu European GreenBuilding. EU GreenBuilding je program Evropské komise, který je zaměřen na podporu vlastníků a nájemců nebytových budov vedoucí ke zlepšení jejich energetické efektivity. Prvotřídní kancelářské a obchodní prostory budovy Jungmannova 15 nabízí neobyčejnou kombinaci pracovního prostředí a přírody a zároveň dochází k úspoře energie a minimalizaci dopadu provozu budovy na životní prostředí. Jak je vidět, rekonstrukce historických objektů umožňuje, že také tyto budovy a jejich interiéry mohou dosahovat srovnatelných ne-li lepších kvalit nežli projekty novostaveb. Společnost ARCADIS CZ a.s., divize EC HARRIS zajišťovala komplexní služby pro získání tohoto významného certifikátu a celý proces řídila.


BBC Filadelfie - obnovení certifikace BREEAM In-Use

14. květen 2013

Budova Filadelfia získala 14.5. recertifikaci BREEAM In-Use a potvrdila tak předchozí získané ohodnocení v následujících kategoriích:Zhodnocení budovy samotné – získaná úroveň GoodZhodnocení provozovatele budovy (FM) – získaná úroveň Good


Spielberk Office Centre - první BREEAM Outstanding

13. květen 2013

Druhá nejvyšší budova v Brně Spielberg Office Centre – the Tower (85m), která patří společnosti CTP, obdržela jako úplně první budova mimo území Velké Británie certifikát BREEAM International 2009 na nejvyšší možné úrovni Outstanding. Se ziskem 88,61% se tato budova řadí k nejlépe hodnoceným šetrným projektům na celém světě. Vysoká kvalita návrhu budovy byla prokázána také ziskem ocenění CEE Green building Awards 2012 udělovanou budovám, které prokázaly výrazný přínos v oblasti udržitelného rozvoje. Společnost EC HARRIS / Arcadis a její "Zelený tým" v Praze zajišťovali komplexní služby pro získání certifikátu BREEAM, včetně služeb BREEAM International Assessora, který celý proces certifikace řídí.


Cena Real Green Service Provider roku 2012

02. duben 2013

Dne 12.03.2013 obdrželo EC HARRIS na Gala večeru MIPIM v Cannes velmi prestižní cenu Real Green Service Provider roku 2012 v regionu CEE. Ceny CEE Real Estate Quality Awards (CEEQA) jsou udělovány CEE Insight Forem ve spolupráci s Finacial Times s cílem ocenit a podpořit vyjímečné obchodní úspěchy na evropském trhu s nemovitostmi na regionální a mezinárodní investiční scéně v rámci CEE regionu (Česká republika, Estonsko, Maďarsko, Lotišsko, Litva, Polsko, Slovenská Republika a Ukrajina). Mezi semifinalisty byli také například Arup, Buro Happold, Colliers International, Grontmij and Jones Lang LaSalle. Podrobnosti o ocenění naleznete na http://www.ceeqa.com/2013/realgreen.html/


EAME - certifikováno LEED (v2009)

31. březen 2013

Nový průmyslový závod  pro Caterpillar EAME Overhaul Reman Center v Žatci, obdržela 31.3.2013 LEED  New construction 2009  certifikát na  se ziskem 43 bodů. Společnost ARCADIS divize EC Harris a její "Zelený tým" v Praze zajišťovali komplexní služby pro získání certifikátu LEED a konzultační služby LEED Core and Shell.


EC HARRIS – nejlepší zelená firma střední a východní Evropy.

26. březen 2013

EC HARRIS vyhrálo cenu CEE Green Building Awards v kategorii Project Management Firm, udělovanou za výjimečné výsledky ve všech formách zelené výstavby. Cena je udělovaná za celkový přínos pro trh, kvalitu služeb pro klienty, inovaci trhu, komerční úspěch, vedení a proniknutí na trhu. Velmi děkujeme všem klientům, kteří nám dali možnost tuto cenu vyhrát! http://www.europaproperty.com


Jindřišská 16 oceněna

25. březen 2013

Budova Jindřišská 16 obdržela cenu CEE Green building Awards udělovanou budovám, které prokázaly výrazný přínos v oblasti udržitelného rozvoje. Cenu za Immofinanz osobně obdržel na gala večeru ve Varšavě Philipp Gansch.


Ostrava IQ Park obdrželo BREEAM Very Good

25. březen 2013

Budova CTP v Ostravě obdržela 25.2.2013 certifikát BREEAM Design Stage na úrovni Very Good a úspěšně se blíží do finále s cílem Excellent.


Spielberg Office Centre – Tower B oceněna

23. březen 2013

Budova Spielberg Office Centre – Tower B obdržela cenu CEE Green building Awards udělovanou budovám, které prokázaly výrazný přínos v oblasti udržitelného rozvoje. Cena byla udělována na gala večeru ve Varšavě.